Yapı market kurulumu ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere ulaşmak için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

NEDEN DANIŞMANLIK HİZMETİ?

Günümüzde insanların evlerini,yaşam alanlarını ya da zaman geçirdikleri mekanları güzelleştirmek için yapı marketleri tercih ettiğini kesinlikle söylemeliyiz.

Bu nedenle bu işe başlayacak olan yatırımcının,müşterisinin her ihtiyacını karşılayacağı ürünleri aynı çatı altında bulacağı mekanları oluşturması gerekmektedir. Bunun için de,böyle bir işe başlayabilmek için mutlaka ve mutlaka profesyonel hizmet alması gerekmektedir.

Yapı market organizasyonu ;ürün konseptinin oluşturulmasından (layout çalışmasının yapılmasından) , rafa ürün yerleştirilmesine (ürün prezentasyonu) /reyon diziliminden,ürün teşhirine ve sunumuna kadar bir çok alanda bilgi sahibi olunması veya bu bilgiyi edinmesi gerektiği bir danışmana ihtiyacı olunan oluşumdur.

Yapı market oluşturulurken hangi ürün gruplarının olması (layout çalışması)gerektiği konusu da bilinmesi ya da bilgi alınması gereken bir konudur.Uygun olmayan m² ‘li alanlarda yapılan yanlış ürün konsepti seçimi ya da yanlış uygulanan layout çalışması da mağaza performansı açısından istenmeyen sonuçların çıkmasına neden olmaktadır.

Yapı market reyon olarak bir çok ana kategoriden oluşmaktadır.Bu ana kategorileri belirtmek gerekirse;seramik,banyo ,batarya,ısıtma-soğutma,tesisat,beyaz eşya,ev gereçleri,el aletleri,hırdavat,nalburiye,mutfak,ahşap,inşaat,mobilya,oto,elektrik,aydınlatma,bahçe,dekorasyon,yer döşemeleri,boya,montaj-nakliye şeklindedir. Bu grupların oluşumunda rol alan bir de alt gruplar bulunmaktadır. Yani ana kategoriler de bir çok alt gruptan oluşmaktadır.Bu alt gruplarda seçilecek/yapılacak  ürün tarzı ve doğru tespitler bağlı olduğu,ilgili  ana kategorisinin sağlıklı çalışmasını ve mağaza ürün çeşitliliğinin oluşmasına ciddi katkı sağlayacaktır.

Bu kategorileri ve alt gruplarını bu şekilde statülendirme işlemi,mağazanın sağlıklı işlemesi ve satış raporlarının daha düzgün takip edilmesi için gerekmektedir.

Yerel yatırımlar da büyük şirketler gibi kendi saygınlık,değer,güç ve güzelliklerini bir kıyafet gibi üzerlerinde taşıdıkları amblem veya logo tipleri ile gösterirler.Ancak bu oluşuma katkı sağlayacak düzenlemeleri,organizasyonu gerçekleştirmek için mutlaka bir danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Yapı market kurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar da çok önemlidir.Bunlarla ilgili de ciddi bilgiler alınması için karşılıklı görüşmek ve bilgi paylaşmak yatırımcı açısından daha faydalı olacaktır.

Hazır halde dört tarafı kapalı bir binanın yapı market olabilmesi,raf yerleşiminden satış yapabilir duruma gelmesi yaklaşık 16 hafta gibi bir zamanda gerçekleşmektedir.