Yapı market kurulumu ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere ulaşmak için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

AMAÇ ve AVANTAJ

Amaç:

Nihai tüketicinin,evinin ihtiyaçları için gerekli olan malzemeleri satın almak için gittiği mekanları;raf dizaynı,ürün yerleşimi,ürün konsepti konularında keyifli ve eğlenceli alanlar haline getirmek,bir de m² ’yi maksimum düzeyde satış alanı olarak kullanmak.

Avantaj:

* Zaten yeterince yatırım maliyetine katlanan yatırımcıya daha az maliyet yüklemek amacıyla,atıl raf malzemesi kullanımını kaldırmak. Çünkü bu atıl raf malzemesi,market satış alanı revize edilmediği veya büyütülmediği taktirde bir daha kullanılmayacaktır.

* Markete göre değil ürüne göre raf seçimi yapılarak,ürünlerin hem görsel düzenlemesi yapılmış hem de rafların daha ergonomik kullanılmasına olanak sağlanır.

* Market içinde satışa sunulacak ürünler (layout çalışmasına bağlı olarak) belirlendikten sonra yapılacak raf dizaynına/tipine göre raf aksesuarı seçimi daha görsel hale gelecektir.

* Yapı market sektörüne girecek olan yatırımcının mağazasında kullanacağı,uygun raf tipinin seçimini profesyonelce yapmasını sağlamak (örneğin:high rack kullanılacak satış alanında minirack kullanmamak ya da mini rack kullanılacak satış alanında hafif regal raf tipini kullanmamak gibi).

* Gerektiğinde market kurulum yanında; mağazada çalışacak olan personelin eğitimiyle,ürün bilgisini geliştirmesiyle,satış hakkında taktikler verilmesiyle,sipariş takibinin nasıl yapılması,stok takibinin nasıl yapılması ,mal kabulün nasıl yapılması,etiketlemenin nasıl yapılması,müşteri ilişkileriyle,rafa ürün yerleştirme (ürün prezentasyonu) ile ilgili eğitimler de verilerek satışın daha profesyonel hale getirilmesini sağlamak.